Połowa sezonu za nami…

Ostatnie 3 tygodnie sezonu w tym roku przed nami!

Nie wiadomo kiedy ani jak – minęła połowa sezonu, a sierpień umyka zawsze tak szybko..
Do tej pory pogoda – jak zwykle na Lubaniu – była zaskakująca. Pełne słońce i upały na przemian z chłodniejszymi dniami, kiedy mgła spowijała cały teren bazy, sporadycznie także miały miejsce małe wyładowania atmosferyczne.
Po raz kolejny góra Lubań udowodniła, że prognozy pogody ma „w poważaniu”, dlatego nie zwracając większej uwagi na prognozy, zapraszamy na ostatnie tygodnie sezonu na bazie w tym roku.

Warto zobaczyć, co nowego przygotowaliśmy dla turystów w tym roku, zwłaszcza jeśli jeszcze Was tutaj nie było.
Bazowy prysznic cieszy się sporą popularnością, magnesy na lodówkę i pocztówki rozchodzą się jak świeże bułeczki, a koszulek termicznych z logo bazy już praktycznie nie ma (dostępne są za to jeszcze piękne kolorowe koszulki bawełniane z tym samym logo).

Wybudowana w ubiegłym roku wieża widokowa przyciąga turystów. Podziwiając z niej widoki na Gorce, Beskid Sądecki, Tatry, Pieniny, sporą część Słowacji i wiele innych, powoli zapomina się o tym, jak nieszczęśliwie wyglądał teren planu budowy wieży oraz drogi dojazdowe w zeszłym roku.
Trochę żal tylko, że tak łatwy stał się dojazd pod wieżę. Wielu z tych, którzy mogliby wyjść na szlaki pieszo, do wyjazdu zbyt zachęcają teraz szerokie i wygodne drogi.

Nasze coroczne święto – Dzień NaLeśnika, minął w „klimacie lasu amazońskiego”. Jednak choć mocno padało przez cały weekend to emocji nie brakowało zarówno w trakcie trwania Konkursu Naleśnikowego, jak i przez cały dzień. Konkurs wygrał „Naleśnik Kibica”, ale tak naprawdę wszystkie prezentowane specjały były wykonane na bardzo wysokim poziomie i wybór był trudny. Uczestnikom serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok. Szlifujcie swoje przepisy!

A tymczasem zapraszamy na II wydarzenie w tym sezonie na naszej bazie – Warsztaty Rękodzieła – Filcowanie. Już w najbliższą sobotę 13.08 od godziny 14.00. Prosimy zgłaszać wcześniej swoje uczestnictwo z uwagi na potrzebę przygotowania odpowiedniej ilości materiałów do pracy.
Stwórz sam oryginalną biżuterię lub inne wyroby z filcu dla siebie i bliskich!

Do zobaczenia na Lubaniu!